Пронтосан, стерильний розчин для промивання ран (40 мл.)

 • Виробники B.Braun
 • Модель: 400484
 • Наявність: Є в наявності
 • 87 грн.

 Інструкція по застосуванню

Загоєння рани залежить від присутності в рані мікроорганізмів і продуктів їх життєдіяльності, некротичних мас і фібринозних нальотів, які з труднощами видаляються і гальмують терміни раневого загоєння. Наявність патогенних мікроорганізмів на шкірі та слизовій навколо ран може бути причиною контамінування навіть зовні чистих ран, а при наявності середовища, сприятливого для їх розмноження, викликати запальний процес в рані і гальмувати раневе загоєння. В основі дії Пронтосана лежить очищення рани поверхнево-активною речовиною і ефективна антимікробна дію полігексанідом. Поверхнево-активні речовини не пошкоджують тканин, сприяють ефективному очищенню рани; полігексанід ефективний відносно бактерій і грибів, не пошкоджує грануляції і епітелій, не руйнує навколишні тканини, не всмоктується.

Показання до застосування

Розчин для ран Пронтосан використовується для промивання:

 • - ран, що довго не загоюються (трофічних виразок різної етіології, пролежнів і т.д.);
 •  - термічних і хімічних опіків;
 •  - посттравматичних і післяопераційних ран;
 • - ран і пошкоджень шкіри після променевої терапії;
 • - шкіри та слизової навколо ран, стом, катетерів або зондів;
 •  - для санації ранової поверхні при первинній хірургічній обробці.

Пронтосан сприяє усуненню неприємного запаху з рани.

Спосіб застосування

Поверхню рани необхідно ретельно промити розчином Пронтосан або обробити тампоном, рясно змоченим в розчині Пронтосана. Для ефективного раневого загоєння в першу чергу необхідно ретельно очистити рану від некротичних тканин, фібрину і біоплівок (полісахаридних структур, утворених бактеріями). Очищення рани ліквідує середу для розмноження бактерій і створює передумови для її швидкого загоєння. З метою зниження ризику занесення в рану патогенної мікрофлори рекомендується обробка максимально більшої області шкіри або слизової оболонки навколо рани. Змочені розчином Пронтосана марлеві серветки можуть бути залишені на рані на 15 хв або до наступної перев'язки в залежності від ситуації. Розчин можна використовувати для промивання ранових порожнин через дренажні системи. Якщо пов'язки присихають до поверхні рани, їх рясно змочують розчином Пронтосана до повного зволоження, поки вони не будуть легко зніматися. В такому випадку поверхня рани, грануляційна тканина, клітини епітелію не ушкоджуються. При необхідності розчин Пронтосан може бути підігрітий до температури тіла безпосередньо перед його застосуванням.

Застосування у дітей, при вагітності і грудному вигодовуванні

В даний час немає клінічних даних про мутагенний або ембріотоксичний ефект компонентів, що входять до складу Пронтосана. Даних про системне всмоктування і виділення Пронтосана з грудним молоком немає. Застосування Пронтосана у вагітних, новонароджених і дітей грудного віку можливе тільки у випадках, коли очікувана користь від його застосування перевищує можливий ризик розвитку ускладнень.

З обережністю

При операціях на пошкоджених хрящових тканинах.

Переносимість та біологічна сумісність

Розчин Пронтосана не рекомендується змішувати і застосовувати разом з іншими антисептиками, мазями, маслами, поверхнево-активними речовинами, ферментами і т.д.

Побічна дія

Можливе невеличке відчуття печіння в області рани після нанесення розчину Пронтосан, яке зникає самостійно через кілька хвилин. При застосуванні Пронтосана вкрай рідко можливий розвиток алергічних реакцій (кропив'янки, шкірного висипу). В цьому випадку подальше застосування препарату слід негайно припинити і призначити симптоматичне лікування (антигістамінні препарати).

Протипоказання

Індивідуальна непереносимість компонентів Пронтосана.

Загальні вказівки

Тільки для зовнішнього використання. Не застосовувати для внутрішньом'язового або внутрішньовенного введення! Уникати потрапляння в очі. При випадковому попаданні - очі ретельно промити під струменем води. Не рекомендується лікування ран, дном яких є гіалінові хрящі.

 Склад:

 •  0,1% поліамінопропіл бігуанід (полігексанід);
 •  0,1% сурфактант (поверхнево-активна речовина);
 •  вода очищена.

Опис

Готовий до застосування стерильний розчин. Зовнішній вигляд і запах - прозорий, безбарвний розчин зі слабким запахом.

Форма випуску

 Пластикові ампули по 40 мл для одноразового застосування, по 6 ампул в картонній упаковці. Пластикові флакони по 350 мл з кришкою, що закручується, по 10 флаконів в картонній упаковці. Пластикові флакони по 1000 мл.

Умови зберігання

Зберігати при кімнатній температурі, далеко від прямого сонячного світла в місцях недоступних для дітей. Розкритий флакон можна зберігати і використовувати протягом 8 тижнів. Щоб уникнути реінфікування рани флакони, що безпосередньо торкалися поверхні рани, необхідно викидати відразу після використання.

Термін придатності

3 роки з дати виготовлення. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.

Реєстраційне посвідчення № ФСЗ 2007/00571 від 06.11.2007.

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.